Додати для порівняння
Швидкий зв'язок
×

Показувати ціну в UAH

Статті про нерухомість
18.03.2019

Чи варто купувати квартиру?

Ринок житла показує стабільність та хороші темпи зростання. Нові квартири у Києві купують не тільки українці, а й іноземні інвестори. Що спонукає їх до цього?

Купівля нового житла в Києві – тема, яка мало кого залишає байдужим. Для одних квартира в новобудові залишається нехай і бажаним, проте дорогим задоволенням, для інших – це привабливий об’єкт для інвестицій. Це значною мірою пов’язано з тим, що навіть у складних економічних умовах столичний ринок житла має величезну перспективу для подальшого зростання.

Давайте поглянемо на прості статистичні дані: на кожного з майже 3 000 000 мешканців Києва припадає трохи більше 22 кв. м житлової площі. Це без урахування офіційно незареєстрованого населення, яке за оцінкою експертів та влади, складає щонайменше 1 000 000 мешканців. У той же час, в європейських країнах на одну людину в середньому припадає 42 кв. м житла. Тобто до досягнення комфортних показників Європи житловому фонду столиці потрібно зрости майже вдвічі.

Крім того, старе радянське житло має обмежений ресурс і швидко стає застарілим. Часто це не відповідає сучасним вимогам безпеки, енергоефективності та комфорту, не кажучи вже про естетику. Більша його частина також буде потребувати заміни в майбутньому.

Хоча величезна частина попиту на квартири в новобудовах - це відкладений попит, так як потреба в новому житлі буде актуальною ще багато років.Як наслідок, ринок житлової нерухомості демонструє стабільність та хороші темпи зростання. Так, у корпорації «Укрбуд» в Києві в 2018 році загальна кількість угод зросла більше ніж на 11%. Особливим попитом користуються квартири доступного комфорт-класу – за рік їх продажі зросли на 20%. Такі тенденції не проходять увагою інвесторів, для яких покупка не є вирішенням квартирного питання, а є можливістю примножити капітал. Мова йде не тільки про внутрішніх інвесторів, а й про іноземних, які щороку збільшують обсяги інвестицій в київську нерухомість.

Раніше іноземні інвестори більше цікавилися комерційними приміщеннями, але протягом останніх двох років фокус змістився в сторону житла.

У 2018 році головними іноземними інвесторами у сфері нерухомості Києва стали представники країн Західної Європи та Азії. В столичне житло, яке будує компанія «Укрбуд», інвестували громадяни Німеччини, Італії, Австрії, Франції, Швейцарії, Ізраїлю, Китаю, Індії. Загалом, в київський ринок інвестують представники більше двох десятків країн.

Іноземних інвесторів приваблює висока ефективність вкладень. У західних країнах рентабельність інвестицій в нове житло становить кілька відсотків на рік, в Україні ця цифра набагато вища.

Максимальний дохід буде при інвестуванні на ранніх етапах будівництва, коли квадратний метр пропонують за найнижчими цінами. Вартість поступово збільшується. Різниця в ціні між початком продажів і готовим будинком у доларовому перерахунку в середньому становить 30%.

Середній термін будівництва в Києві – до трьох років. Відповідно, річна прибутковість інвестицій на стадію котловану буде не менше 10%. Такої ефективності не дасть жоден внесок у доларах. До речі, досвідчені інвестори розуміють переваги інвестування на ранній стадії. У корпорації «Укрбуд» в Києві при введенні будинку в експлуатацію зазвичай залишаються вільними не більше 5% квартир.

Не варто забувати і про загальну тенденцію - зростання вартості житла в столиці. За минулий рік середня ціна за квадратний метр на первинному ринку зросла на 8%. Учасники ринку прогнозують, що зростання триватиме принаймні в тому ж темпі в 2019 році. Очевидно, що інвестори тільки виграють.

Тим не менш, інвестори купують житло не тільки для того, щоб швидко "зняти вершки" при його перепродажі після завершення будівництва. Купуючи житлову нерухомість для подальшої здачі в оренду, багато людей обирають шлях інвестора.

У цьому випадку не варто купувати дороге житло. Гарну віддачу від інвестицій можна отримати, інвестуючи в одно-і двокімнатні квартири в будинках комфорт-класу, що розташовані недалеко від метро. Щоб зрозуміти, за скільки ця інвестиція окупиться, озброїмось калькулятором та змоделюємо ситуацію. Припустимо, що інвестор придбав п’ять 1-кімнатних квартир комфорт-класу на етапі котловану, вклавши еквівалент 100 000 доларів.

Після здачі будинку він інвестував ще 50000 доларів в ремонт, меблювання і забезпечення житла побутовою технікою, а потім почав здавати будинок в оренду.

Середня вартість оренди в столичній новобудові в хорошому місці складає близько 500 доларів на місяць. За п’ять квартир зможуть отримати 2500 щомісяця або 30000 доларів на рік. Зважаючи на те, що загальна сума інвестицій склала 150 000 доларів, інвестор поверне свої вкладення всього за п’ять років.

Тобто, його інвестиції повністю окуплять себе і почнуть приносити чистий дохід через вісім років з моменту інвестування або навіть швидше: орендні ставки в столиці впродовж останніх років постійно зростають. В результаті, інвестор щороку отримає щонайменше 30000 доларів доходу.

Однак будь-яка інвестиційна діяльність несе в собі елемент ризику, і чим вищою є прибутковість, тим вищим є ризик. Досвідчені інвестори навчилися вивчати репутацію будівельної компанії, та перевіряти дозвільну документацію на будівництво.

На жаль, навіть сумлінна компанія не може розраховувати свої сили і не пережити наступну кризу. Тому гроші треба довіряти лише тим девелоперам, які здатні впоратися з будь-якою непередбачуваною ситуацією.

Якщо забудовник на ринку давно і має великий запас міцності, якщо він гідно пройшов попередні кризи, якщо він будує будинки і не залишає клієнтів без квартир, кращого знаку для потенційного інвестора не знайти.

Автор: ОЛЕГ МАЙБОРОДА
Джерело: epravda.com.ua

Нещодавні статті

Teren Plus 1996-2019

×

Швидкий зв'язок

Додатково

×

Дякую!
Ваша заявка відправлена.

Сталася помилка під час створення заявки