Додати для порівняння
Швидкий зв'язок
×

Показувати ціну в UAH

Статті про нерухомість
08.08.2011

Квартира в оренду по вул. Басейній. Історія вулиці.

вулиця Басейна

У 1840-х посеред вулиці, що йде від Бессарабської площі, була побудована «Басейна канава» - водозабірний рів для стічних вод з Хрещатика. Потім, коли почали зводити численні будинки по обидва боки вулиці, канаву засипали, а назва вулиці такою ж і залишилась - Басейна. Так почалася забудова Кловського яру, який відділяв Палацову частину від Печерської і потім виходив у велику Либідську долину, що простягнулася до самого Дніпра. Щоб вирішити питання транспортного зв’язку двох нагірних частин Києва - Печерської і Старокиївської - проклали вулиці Круглоуніверситетську та Кловський узвіз. Зауважте, що саме узвіз, а не підйом - назву вулицям давала лише соціальна «верхівка», яка завжди жила нагорі.

У 1870-1890-ті на Басейній вулиці зводилися великі будівлі, як би продовжуючи функціональне призначення Хрещатика. Це були дохідні будинки з магазинами та конторами-представництвами на першому поверсі. На другому поверсі були лише квартири. Підвали використовувалися в якості майстерень. На перехрестях після 1920-х з’явилися будочки чистильників взуття, смаглявих і вродливих асирійців. Бесарабка стала одним з основних місць їх компактного поселення. Улица Бассейная А в кінці XIX століття тут полюбляли розташовувати свої магазини і знімати квартири українці та євреї, поляки та німці. У будинку № 6 в 1876-1894, 1913-1914 і 1916-1920 проживав Рейнгольд Глієр, а у дворі будинку № 5 стояв двоповерховий будиночок, який знімав столяр І. Мабовіч. Його дочка Голда, яка народилася в Києві в 1898 році, увійшла у світову історію як прем’єр-міністр Ізраїлю Голда Меєр. У своїй книзі «Моє життя» вона згадувала свою «не історичну» батьківщину.

Як тільки засипали канаву в центрі вулиці, незабаром на її місці з’явилися рундуки, крамниці торговців живністю та овочами. Цей базар простягнувся до самої вулиці Прозоровської (тепер - Еспланадна), де нижче Собачої стежки (нині - бульвар Лесі Українки), розмістився ще один базар. Тепер там Палац Спорту. Туалетів не було, тому торговці бігали в парадні найближчих будинків, що викликало обурення мешканців. Після смерті Сталіна крамниці прикрили, а на їх місці збудували бульвар, який реконструювали в 1984 році, а декоративні кущі огородили чавунною огорожею. Зараз вулиця Басейна - одна із центральних вулиць Києва з численними модними крамницями, ресторанами, салонами.

За матеріалами книги В. Кіркевич «Моє місто - Кіевъ’»

Агенство нерухомості Терен Плюс пропонує в подобову оренду квартири по вулиці Басейній:

Нещодавні статті

Teren Plus 1996-2019

×

Швидкий зв'язок

Додатково

×

Дякую!
Ваша заявка відправлена.

Сталася помилка під час створення заявки