Додати для порівняння
Швидкий зв'язок
×

Показувати ціну в UAH

Статті про нерухомість
12.08.2011

Квартира в оренду вул. Липська та вул. П. Орлика. Історія вулиці.

Вулиця Липська та вулиця П. Орлика.

Вулиця Липська, розташована паралельно Шовковичній, отримала свою назву від великого липового гаю, вирубаного за наказом того ж Левашова.

Почнемо прогулянку вулицею з Театру юного глядача, побудованого у стилі конструктивізму за проектом архітектора В. Осьмака для клубу Головного Політичного Управління. Регіональне відділення ГПУ розташовувалося через дорогу, зайнявши просторий і гарний будинок № 16, побудований в 1912 році за проектом архітектора П.Голандського. Будувався він на замовлення дочки багатого власника цукрового заводу Ф. Терещенка - Н. Уварової. Барельєфне панно на фризі зображує різні аспекти людського життя - праця, творчість, релігійні ритуали.

Будинок № 9, спочатку двоповерховий, з досить вишуканим фасадом, прикрашений каріатидами, був побудований архітектором А. Шиллє. Чому для його будівництва був обраний такий дорогий архітектор? Справа в тому, що цей маєток будувався для найбагатшої людини Південно-Західного краю Л. Бродського. У 1940 році цій неординарній будівлі додали ще два поверхи, і вона потьмяніла, втратила парадний вигляд.

У будинку № 12 \ 5 жив С. Ковпак, відомий керівник партизанського руху в Україні, який згодом обіймав високі державні посади аж до голови Президії Верховної ради УРСР. На самому початку Липської у будинках № 2 - № 4 поселяються особливо важливі закордонні гості. Будинок № 4, спочатку одноповерховий, в 1896 році був реконструйований в стилі псевдоренесанс для власника цукрового заводу М. Закса. У ньому проживав І. Якір; під час окупації розташовувався штаб угорської армії. Будинок № 2 (1883 року забудови) чудово прикрашений ліпними деталями і мереживними візерунками з цегли. Він належав родині київського поліцеймейстера Ф. Івансена, потім банкіру М. Філіппову. За радянських часів тут жили В. Затонський, і Д. Коротченко. Тепер вийдемо на вулицю, названу ім’ям П. Орлика - одного з найцікавіших постатей вітчизняної історії. Він, гетьман-іммігрант, склав першу конституцію України. Його син, Григір, цілком міг стати маршалом Франції, але рано загинув у званні генерал-поручика. Вважається, що найбільший аеропорт світу - Орлі, носить його ім’я, отримане від розташованого на цьому місці маєтку.

Найцікавіша будівля по вулиці П. Орлика - це Кловський палац. Первісна двоповерхова будівля з’явилася в 1750 за проектом архітекторів П. Неєлова і С. Ковніра в стилі бароко для урочистого прийому особливо шанованих гостей Лаври. З 1811 року тут була розташована Олександрівська (Перша київська) гімназія, яка проіснувала до 1857 року. У ній викладали знамениті історики М. Костомаров і М. Берлінський. Серед учнів назвемо економіста Н. Бунге, києвознавця і етнографа М. Закревського. У 1901 році, не змінюючи існуючого стилю, добудували третій поверх з причини відкриття жіночого духовного училища. В останній рік громадянської війни Кловський палац згорів. Його відбудували, і там розташовувалися різні установи міністерства. У 1981 році у Кловському палаці був відкритий Музей історії Києва, який з роками перетворився на один з основних центрів києвознавства. У 2004 році сталась страшенна несправедливість, яка не має аналогів у цивілізованому світі - цю історичну будівлю, де на трьох поверхах розташовувалась унікальна експозиція колекції, яка збиралась чверть століття, було передано Конституційному суду. Екстер’єр старовинної будівлі, що передбачає великі зали, порушуючи закон про охорону пам’яток історії та культури, був розділений перегородками для створення кабінетів.

За матеріалами книги В. Кіркевича «Моє місто - Кіевъ»

Агентство нерухомості Терен Плюс пропонує послуги з довгострокової оренди квартир по вулиці Липській 9а і Липській 19/7

Нещодавні статті

Teren Plus 1996-2019

×

Швидкий зв'язок

Додатково

×

Дякую!
Ваша заявка відправлена.

Сталася помилка під час створення заявки