Додати для порівняння
Швидкий зв'язок
×

Показувати ціну в UAH

Статті про нерухомість
18.03.2019

Оренда київських квартир за рік подорожчала на 20%. Які ціни чекають киян в 2019 році?

Студенти переплачують за квартири, які розташовані поруч з метро, а на житло з радянським ремонтом вишикувалися черги.

Оренда житлової нерухомості в Києві продовжує стрімко дорожчати. Орендарів не рятують ні чисельні новобудови, ні стабільний курс долара, ні значна перевага пропозиції над попитом.

Згідно з Державною статистичною службою в 2018, середня вартість місячної оренди однокімнатної квартири в столиці зросла на 14% до 2 906 грн.

Однак, експерти кажуть, що офіційні дані не відображають справжню картину. Адже найбільшим попитом користуються невеликі квартири біля метро, ціна на які зросла на 20%. Перш за все, це спостереження відноситься до квартир з хорошим ремонтом, в нових будинках та поруч з метро.

В Києві та в передмісті побудують прибуткові будинки. Що запропонують людям?

Саме за такими пропозиціями полюють орендарі, а орендодавці мають можливість обирати жильців, - розповідає юрист-консультант з нерухомості Іван Кудояр.

Попит на нерухомість, яка знаходиться далеко від метро, падає. І вже в 3 кілометрах ціна наближається до даних, оприлюднених Державною службою статистики України.

Власники житла, яке знаходиться в Голосіївському районі, а також на Лівому березі (Позняки, Осокорки) легко знаходять орендарів. Користуються попитом квартири у Шевченківському та Солом’янському районах.

Хто орендує?

Із клієнтів столичного ринку оренди житла Іван Кудояр відзначив представників інформаційно-технологічної індустрії. Адже щоб платити щомісяця за житло по 10-15 тис. грн. потрібно заробляти не менше 40-50 тис. грн. в місяць. У даній ціновій категорії IT-спеціалістів приблизно 50%. Люди бізнесу, переселенці, «заробітчани», студенти, яким квартири знімають батьки - віддають перевагу більш скромному житлу.

Наприклад, за словами керівника департаменту нерухомості «Адвокатського та ріелторського об’єднання України», Георгія Валієва, однокімнатні квартири вартістю 10 тисяч/місяць (разом з комунальними) користувалися великим попитом серед іноземних студентів. Саме цей контингент, разом з IT-спеціалістами, відчували себе найбільш фінансово незалежними. Тому могли вибирати собі житло за смаком.

За спостереженнями експерта з ринку столичної нерухомості, Сергія Костецького, клієнтура столичного ринку оренди житла сьогодні приблизно на 80% складається з киян. Решта - приїжджі.

Скорочення житлової площі

Кількість угод у 2018 у порівнянні з попереднім роком зросла приблизно на 50%. В грошовому виразі ринок практично не змінився по відношенню до 2017.

Справа в тому, що попит поступово почав змінюватися на користь невеликих квартир. Люди не хочуть переплачувати за додаткові метри і за комунальні послуги, що ростуть як на дріжджах. Загалом, таку тенденцію можна описати формулою «мінус кімната».

Тобто, з чотирикімнатної квартири переїжджали в трикімнатну, з трикімнатної - в двокімнатну. Або з Києва переселялися в передмістя - хоч і не масово, але відчутно», - сказав Сергій Костецький.

В Україні намагаються втричі знизити податок на оренду квартир

Якщо в 2015-2017. на одну особу припадало по 25-30 квартир, то минулого року ця цифра зросла до 40. Це пов’язано з «охолодженням» ринку продажів - власники не можуть знайти покупців і здають столичне житло в оренду.

Завдяки збільшенню орендних ставок і стриманого зростання цін на квадратний метр в новобудовах, трохи знизився і термін окупності інвестицій в житлову нерухомість. Декілька років тому можна було вийти на "нуль" за 30 років. Тепер ви можете легко вкластися у вказаний термін.

Півкоролівства за ремонт

Найбільшим попитом в Києві користуєтьсяє житло економ-класу, яке в 2018 можна було орендувати за ціною 5-8 тис. грн. на місяць. За такі гроші можна виторгувати і одно- і дво-кімнатні квартири.

Це відбувається через розпорошеність пропозицій. Наприклад, в новобудовах є однокімнатні квартири площею 70 кв. м. А в старих хрущовках безліч трикімнатних квартир з площею менше 50 кв. м. , пояснив Сергій Костецький. Нові ДБН (державні будівельні норми), кількість поверхів та ціна - які зміни чекають на київське передмістя

Наступний ціновий сегмент становить 8-14 тис. грн. Однак, тут домінує ні в якому разі не пропозиція. Починаючи від 5000 грн./міс. орендарі починають перебирати: вимагають якісний ремонт, нову сантехніку. І абсолютно відмовляться від квартир «радянських стандартів».

Але на житло, яке коштує 3, 5-4 тис. грн. миттєво утворюється черга, кажуть ріелтори. І не має значення, коли в такій квартирі власник переклеїв шпалери.

Попиту немає, але ви тримайтесь

Георгій Валієв вважає, що до літа ринок суттєво не зміниться. "Деякі власники будуть намагатися підвищити ціну. Але навряд чи це стане загальною тенденцією»,- припускає він.

Однак зростання орендних ставок, хоча і не дуже значних, орендарям не уникнути. Справа в тому, що оренда житла в Україні недооцінена. За словами Кудояра, середня вартість квартири в світі приблизно відповідає 110-120 орендним платежам. А це значить, що столичному ринку є куди рости. У наступному році ставки збільшаться в межах 10%.

Втім, Сергій Костецький впевнений, що збільшення попиту в 2019 році київським рантьє (Рантьє — особа, що живе за рахунок доходів від цінних паперів (акцій, облігацій), на проценти від капіталів, які передає в позичку) чекати не варто.

Показники будуть залишатися на рівні минулого року - близько 2 тисяч угод на місяць. Для порівняння, експерт цитує статистику минулих років. В 2006-2007 роках цей показник перевищив 6 тисяч угод.

Автор: Микола Оліярник
Джерело: ubr.ua

Нещодавні статті

Teren Plus 1996-2019

×

Швидкий зв'язок

Додатково

×

Дякую!
Ваша заявка відправлена.

Сталася помилка під час створення заявки