Довгострокова оренда
Додати для порівняння
Швидкий зв'язок
×

Показувати ціну в UAH

Статті про нерухомість
12.08.2013

Правда та вигадки казкового замку на Андріївському узвозі

Поїхати до Києва і не побувати на Андріївському узвозі? Так не буває! Спускаючись чи підіймаючись крутою вулицею, мандрівники занурюються в атмосферу минулих років, бачать хід історії, що лишила відбиток на найменшій дрібниці загальної картини.

Киян та туристів з усіх усюд рівноцінно приваблює Андріївський узвіз. Якщо гуляти – неодмінно бруківкою цієї стародавньої вулиці. Кожна посередня на перший погляд споруда з облущеними стінами приховує таємниці, художні галереї, театри, музеї обіцяють наблизити до історії, розкрити загадкове.

Продавці раритету й місцеві жителі охоче діляться з мандрівниками легендами про Андріївський узвіз. Ореолом містики та загадковості оточена будівля, виконана в традиціях англійської неоготики – замок Річарда Левове серце.

Такій поетичній назві споруда завдячує радянському письменнику та дисиденту Віктору Некрасову, котрий надихнувся історіями про англійського короля. Проте останній на території України не бував і до замку на узвозі прямої причетності не має.

Про замок говорять багато і по-різному, прикрашаючи історії містичними домислами. Будувалася споруда впродовж 1902 -1904 років на кошти купця Дмитра Орлова, що мав намір здивувати люд Києва вишуканими баштами, шпилями, крутими сходами, критими галереями та потаємними ходами.

Із самого початку дім не планувався як родинний маєток, а мав слугувати для комерційних цілей – квартири здавалися в оренду. Але склалося не так, як планував господар: сам він став банкрутом, а невдовзі його було вбито. Численні борги та недобудований замок лишилися в руках дружини Лідії та дітей. Жінка продовжила справу чоловіка і зуміла завершити спорудження, проте розрахувалася з будівничими нечесно, і ті лишили на згадку невеликий сюрприз…

Жителів будинку проймав страх кожної ночі, коли здіймався вітер: незрозумілого походження завивання наштовхувало людей на жахливу здогадку – окрім них в замку мешкають і привиди! Публіка не бажала мати справу з потойбічними силами, тому спішно звільняла розкішні апартаменти. Постало питання про те, аби зруйнувати будинок, адже такий розсадник нечисті на одній з центральних вулиць Києва не тішив жодного. Але досить швидко було з’ясовано, що боятися немає чого – у вентиляційних трубах була знайдена яєчна шкарлупа та бите скло. Потоки повітря у трубах ворушили «сюрприз», а страшні звуки зводили з розуму мешканців.

Після того, як міф було зруйновано, дім знову заповнився поціновувачами розкоші та фантастичних краєвидів, пусті кімнати перетворилися на студії митців та житлові квартири. Бажаючі могли відчути себе рівнею королівському роду, мешкаючи в казковому замку.

Наразі споруда є пам’яткою архітектури ХІХ століття, екскурсії на території екскурсії не проводяться, вже не кажучи про те, що в стінах замку ніхто не живе. На будинок з казки можна помилуватися хіба здалеку. Поглядаючи знизу вверх на шпилі готичної споруди, можна запросто уявити, ніби знаходимося в далекій Англії в епоху королів, лицарів, прекрасних дам, доблесних вчинків. Чарівне переміщення в часі під час прогулянки по Андріївському узвозі.
© Дарія Білоконь
АН Терен Плюс - оренда елітної нерухомості в центрі Києва, подобова оренда в центрі Києва. Оренда квартир, оренда офісів. Оренда будинків. Управління нерухомістю. Реєстрація орендарів. Релокаційні послуги.
Серпень, 2013

Нещодавні статті

Teren Plus 1996-2021

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policyand Terms of Service apply.

×

Швидкий зв'язок

Додатково

×

Дякую!
Ваша заявка відправлена.

Сталася помилка під час створення заявки