Довгострокова оренда
Додати для порівняння
Швидкий зв'язок
×

Показувати ціну в UAH

Статті про нерухомість
19.08.2013

Сльози кам’яної вдови

Дивовижна споруда в стилі модерну знаходиться за адресою вулиця Лютеранська, 23. Це дім вдови. Йде дощ – і у жінки, обличчя якої прикрашає будівлю, під очима залишаються сліди, які нагадують сльози.

Не можливо перелічити, скільки легенд і оповідань оточують цей загадковий, будинок. Але все-таки, факти залишаються фактами: у далекому 1908 році полтавський купець Сергій Аршавський захотів збудувати дім на одній з найбагатших вулиць міста.

Архітектором вигадливої споруди став Едуард-Фердинанд Брадтман, за проектами якого було створено багато споруд Києва – театр Соловцова, готель «Континенталь», цирк, пожарна частина на Подолі, а також прибуткові будинки, особняки, лікарні…

На фасаді уважний перехожий знайде іменну гравюру – перші букви імені власника – «СА».

У 1913 році у споруди змінюється господар – будинок став належати київському купцю Товію Апштейну. Приголомшливий збіг – абревіатура «СА» підійшла і для цього хазяїна, адже імена обох синів купця починалися на «С» - Соломон і Самуїл. З 1918 року будинок перейшов в руки уряду.

Сьогодні будівля є офіціальною резиденцією Президента України і слугує для прийому високопоставлених гостей із-закордону.

Взагалі-то, історичні факти не такі цікаві як різні чутки, які формують сумний і таємничий імідж дому. Чиє обличчя виліплене на фасаді?

Точно не відомо. Багато мистецтвознавців та істориків намагалися вияснити кому належить образ – чи це Медуза Горгона, чи то сирена, чи то гамаюн (варто звернути увагу на крила з обох боків). Цікаво, що під час дощу каплі стікають так, що навіть в ясний день на щоках залишаються сліди від «сліз».

Але те, що це вдова – всього-на-всього здогадки. Аналогію проводять з дружиною іншого господаря: коли той помер, невтішна вдова продовжувала жити в домі. Одне до другого – і виникла інтригуючи назва! Також міфи стосуються і відомих особистостей того часу. Наприклад, кажуть, що ескіз кам’яного обличчя належить Михайлу Врубелю. Також авторство проекту споруди приписують Владиславу Городецькому.

Легендам про вдову та її сльози можна вірити, можна до цього відноситися критично. Але що залишається істинною, то це вишуканість архітектури. Будинок варто побачити лише з цієї причини, адже арочні вікна і двері будівлі, колони, кам’яне ліплення, розкішні балкони створюють цілісний і досконалий образ.
© Дарія Білоконь
АН Терен Плюс - оренда елітної нерухомості в центрі Києва, подобова оренда в центрі Києва. Оренда квартир, оренда офісів. Оренда будинків. Управління нерухомістю. Реєстрація орендарів. Релокаційні послуги.
Серпень, 2013

Нещодавні статті

Teren Plus 1996-2020

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policyand Terms of Service apply.

×

Швидкий зв'язок

Додатково

×

Дякую!
Ваша заявка відправлена.

Сталася помилка під час створення заявки