Додати для порівняння
Швидкий зв'язок
×

Показувати ціну в UAH

Статті про нерухомість
26.07.2013

Вулиця Басейна

Ця вулиця в Печерському районі Києва – одна з небагатьох, котра зберегла свою історичну назву, що виникла від так званого Басейного яру. Його побудували в кінці сорокових років дев’ятнадцятого століття в тому місці, де зливаються два струмки – Хрещатицький і Кловський.

Від яру було прокладено водозбірні труби.

Пізніше його повністю засипали і на тому місці збудували ринкову площу.

У ті часи тут відбувалась дуже активна торгівля. Продавати фрукти та вино сюди приїжджали навіть селяни з Бессарабії. Звідси і походить назва Бессарабської площі, яка прилягає до вулиці, яка в свою чергу прилягая до вулиці Хрещатик.

Ще в сімдесятих роках дев’ятнадцятого століття вулиця була забудована переважно дерев’яними одноповерховими будинками, і тому, згідно з «Міськими правилами розділення вулиць Києва на розряди», їй було присвоєно найнижчий – четвертий - розряд.

І тільки на переломі дев’ятнадцятого-двадцятого століть почався процес формування сучасного вигляду вулиці. Будувались кам’яні чотирьох- і більше поверхові будинки, в яких можна побачити риси еклектизму і раннього модерну. Особливо виразні вони в архітектурі будинку за адресою Басейна, № 1/2

Він побудований в неоренесансному, з елементами мавританського, стилі.

Тут з 1899 по 1900 був розташований готель «Пале-Рояль», пізніше перейменований в «Великий слов’янський».

На початку двадцятого століття тут була «Школа десятників з будівельної та шляхової справи», почесним опікуном якої був знаменитий архітектор Олександр Кобелєв.

У 1910-х роках в цьому домі жив і працював Михайло Павлович Бобрусов – керівник будівництва Бессарабського ринку. Вже за часів радянської влади, з 1920-их років, будівля стала житловим приміщенням.

На початку вулиці, з боку Бессарабської площі, знаходиться комплекс прибуткових будівель.

Особливо цікава архітектура готелю «Оріон», яка виконана в стилі французького ренесансу.

У будинку № 5 пройшли дитячі роки Голди Меїр – Першого Прем’єр-Міністра Ізраїлю, на честь якої на будинку встановили меморіальну дошку.

А в будинку № 6 народився і жив композитор Рейнгольд Глієр. Привертає увагу і житлова будівля на вулиці Басейній 15.

Його побудували в 1954-1955 роках, як будинок Управління капітального будівництва Київського міськвиконкому. Дизайн будинку дуже добре вписався у навколишнє середовище.

У 1998 році було відкрито пам’ятник письменнику Шолом-Алейхему. Архітектура вулиці Басейної приваблює гостей зі всього світу.
© Віталій Баканов
АН Терен Плюс - оренда елітної нерухомості в центрі Києва, подобова оренда в центрі Києва. Оренда квартир, оренда офісів. Оренда будинків. Управління нерухомістю. Реєстрація орендарів. Релокаційні послуги.
Липень, 2013

Нещодавні статті

Teren Plus 1996-2019

×

Швидкий зв'язок

Додатково

×

Дякую!
Ваша заявка відправлена.

Сталася помилка під час створення заявки