Довгострокова оренда
Додати для порівняння
Швидкий зв'язок
×

Показувати ціну в UAH

Статті про нерухомість
22.07.2013

Вулиця Хрещатик

Я і друзів розумів
І ворогів умів прощати,
Бо хрещений батько мій-
То Хрещатик, то Хрещатик.
(Павло Зібров, «Хрещатик»)


Вулиця Хрещатик є своєрідним символом Києва, його серцем і центром багатьох культурних і політичних подій. Його довжина – близько 1200 метрів і ширина – 72 метра.

Свою назву вулиця носить з 1837 року. Деякий час назад сучасний Хрещатик був єдиним цілим з Великою Васильківською. З 1923 по 1937 роки називався іменем Вацлава Воровського – більшовика, публіциста і дипломата, який був застрелений білоемігрантом у 1923 році.

Вулиця Хрещатик пролягає в долині між Печерською та Старокиївською височинами і поєднує три площі: Бесарабську, «Майдан незалежності» та Європейську.

Evropejskaja ploshhad'

Ще в одинадцятому столітті в районі сьогоднішнього «Майдану незалежності» знаходились захисні укріплення Верхнього міста та Лядські ворота.

Звідси на Печерськ вела Іванівська дорога.

Найгарніші будівлі Хрещатика, які поставили його в один ряд з багатьма європейськими містами (Краків, Варшава, Дрезден та інші), були споруджені в кінці дев’ятнадцятого – початку двадцятого століть.

Функціонально найважливішою будівлею була Міська Дума (будинок не зберігся), яка в 1876 році знаходилася в районі теперішнього «Майдану незалежності».

У першому радянському генплані міста (1937 рік) Хрещатик лишився центральною вулицею Києва.

Kreshhatik

Під час Великої Вітчизняної війни було зруйновано майже всі будівлі Хрещатика, крім кварталу між сьогоднішньою вулицею Богдана Хмельницького та бульваром Тараса Шевченка.

Відновили вулицю в період 1948-1957 років.

Післявоєнна забудова Хрещатика – унікальне явище в розвитку архітектури України.

Основою стали класичні архітектурні мотиви та форми. Їх чітко видно в таких будівлях, як готелі «Україна» та «Дніпро», дім Українських кооперативних союзів, Центральний універмаг, будівля Київради, Український дім, Пасаж, будівлі міністерств і житлові будинки…

Багато відомих і цікавих людей проживало на Хрещатику у центрі Києва. Серед них: книготорговець Микола Оглоблін (будинок №12), художник Сергій Григор’єв, артист Володимир Добровольський (будинок №13),співаки Петро Білиннік, Борис Гмиря, Микола Гришко, актриса О.Косенко, письменник Володимир Некрасов, артисти Юрій Тимошенко (Тарапунька), Наталя Яковенко, кінорежисер Сергій Юткевич (будинок № 15), оперна співачка Єлизавета Чавдар (будинок № 21), актор Володимир Дальський (будинок №25), актор і режисер Юрій Лавров (будинок № 27), оперний співак Всеволод Тимохін (будинок № 29) ....

У будинку № 40/1 проживав художник Михайло Врубель і відомий гетьман України Павло Скоропадський.

dom_Vrubel'

24 липня 1990 перед будівлею Київської міської Ради народних депутатів (будинок № 36), при величезному скупченні людей, уперше було піднято національний синьо-жовтий прапор України. А в 2001 році на «Майдані Незалежності» з’явився монумент на честь проголошення незалежності України.
© Віталій Баканов
АН Терен Плюс - оренда елітної нерухомості в центрі Києва, подобова оренда в центрі Києва. Оренда квартир, оренда офісів. Оренда будинків. Управління нерухомістю. Реєстрація орендарів. Релокаційні послуги.
Липень, 2013

Нещодавні статті

Teren Plus 1996-2021

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policyand Terms of Service apply.

×

Швидкий зв'язок

Додатково

×

Дякую!
Ваша заявка відправлена.

Сталася помилка під час створення заявки