Додати для порівняння
Швидкий зв'язок
×

Показувати ціну в UAH

Статті про нерухомість
31.07.2013

Вулиця Липська

У кінці вісімнадцятого століття вулиця Липська розташовувалася в урочищі Клов. У тому місці була Липова алея, яка проходила через виноградний та шовковичні сади. Про це свідчить генеральний план Києва 1787 року.

З моменту створення вона називалася Кловською. Лише в 1830 році стала Липською. Проте, в 1861 році вулицю перейменували на Катерининську. З 1019 року вулиця названа ім’ям діячки міжнародного руху Рози Люксембург. І лише в 1993 році їй повернули історичну назву – Липська.

Вулиця є частиною прямокутного планування, що є характерною рисою для будування міст в період класицизму.

Тут розташовані Маріїнський та Кловський палаци.

Сучасну забудову вулиці прикрашають споруди різних періодів. Будинки № 2,4,10,16,18/5 зведені в стилі історизму і модернізму. А от №15 –Театр юного глядача, який відкрився тут у 1954 році, а також будівлі №7/24, 8/24, 17 – архітектури радянського періоду.

Згадується, що в післявоєнний період сотні київських школярів з’їжджалися сюди зі всіх районів Києва. Всі з нетерпінням очікували на нові вистави. З 2004 року театр носить статус «Академічний». У театрі є дві сцени – на 408 і 80 місць. Тут ставились чудові дитячі і новорічні вистави.

Будинок №2 – це справжня пам’ятка історії. У ньому жили партійні та державні діячі Української СРСР – Володимир Затонський, Дем’ян Коротченко та інші.

У будівлі номер 12/5 жив, Герой Радянського Союзу, Сидор Ковпак. У будинку номер 18/5 було міське початкове училище імені Миколи Бунге.

Побудований відповідно до оригінального проекту архітектора Георгія Шлейфера, він є невід’ємним елементом історичної забудови Липок.

Училище було відомим під назвою «Народне училище на Липках»

За радянських часів тут були органи Комітету Державної Безпеки. Зараз тут Штаб державної оборони України.

Будинок номер 16 створений за проектом архітектора П.Голландського. Дочка, Федора Терещенко, відомого власника цукрового заводу, зробила замовлення на спорудження цього будинку. По чоловікові вона була - графиня Наталя Уварова. Дім номер 10 на початку 1990-х років належав Е. Торклеру – німецькому підданому, продавцю швейних машин. Це двоповерховий цегляний будинок побудований під управлінням воєнного інженера Анатолія Рубана.

Вулиця Липська , як і решта центральних вулиць Києва, приваблює туристів зі всього світу своєю красою, історією та унікальністю.
© Віталій Баканов
АН Терен Плюс - оренда елітної нерухомості в центрі Києва, подобова оренда в центрі Києва. Оренда квартир, оренда офісів. Оренда будинків. Управління нерухомістю. Реєстрація орендарів. Релокаційні послуги.
Липень, 2013

Нещодавні статті

Teren Plus 1996-2019

×

Швидкий зв'язок

Додатково

×

Дякую!
Ваша заявка відправлена.

Сталася помилка під час створення заявки