Додати для порівняння
Швидкий зв'язок
×

Показувати ціну в UAH

Статті про нерухомість
05.08.2013

Вулиця Шовковична

Вулиця Шовковична знаходиться в історичному районі Києва – Липки.

Вона починається від вулиці Грушевського і простягається по схилу Печерської височини до Басейної та Мечникова.

Рівнинну частину вулиці замикає будівля Верховної Ради України. Нижня частина - прилягає до найстарішої клінічної лікарні Києва – Олександрівської. На території лікарні було зведено православну Свято-Михайлівську церкву.

З кінця вісімнадцятого століття вулиця була відома як Аптекарська. Назва виникла від однієї з перших київських аптек, яка знаходилась на перехресті з вулицею Грушевського.

Після завершення прокладання вулиці, в 1830 роках, вона стала називатися Шовковичною. Так як під час заселення Липок, тут було знищено величезний шовковичний сад.

У 1869 році її перейменували на Левашовську, на честь Київського генерал-губернатора Валентина Левашова, який створив план Липок у 1834-1837 роках.

З 1919 року вона почала носити ім’я німецького і міжнародного комуністичного руху Карла Лібкнехта.

І лише в 1993 році вулиці повернули теперішню історичну назву – Шовковична.

В основному вона забудована житловими будинками кінця дев’ятнадцятого – початку двадцятого століть.

Сьогодні тут можна побачити будівлі періоду історизму і модернізму, а також споруди в стилі пізнього конструктивізму (1930 роки) та неокласицизму (1950 роки).

Киянам, звичайно, вулиця запам’яталася Центральним палацом реєстрації шлюбів та новонароджених, котрий знаходився в будинку №17, побудованому в стилі венеціанського ренесансу.

На вулиці Шовковичній 17/2 розташована ще одна дуже цікава будівля – Шоколадний дім. Забарвлення цегляно-червоного кольору, в який пофарбовані стіни будинку, стало основою для такої назви.

На вулиці Шовковичній проживало чимало відомих людей.

У домі №10 деякий час мешкали письменниця Ванда Василевська та її чоловік, драматург, Олександр Корнійчук, кінорежисер Олександр Довженко з дружиною – кінорежисером та актрисою – Юлією Солнцевою, а також художник Олександр Пащенко.

У будинку № 19 жив поет Микола Бажан. А от у домі № 26 жили партійні діячі Української РСР: Олексій Ватченко, Олександр Ляшко, Степан Муха, Іван Соколов, Володимир Щербицький.

У будинку №29 жив перший директор Інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, письменник Анатолій Москаленко.

У будинку №32-34 жив письменник Любомир Дмитерко, в №36 – кінорежисер Володимир Денисенко, актриса Наталія Наум. Вчений Йосип Штокало, в домі №48 – архітектор Юрій Асєєв.
© Віталій Баканов
АН Терен Плюс - оренда елітної нерухомості в центрі Києва, подобова оренда в центрі Києва. Оренда квартир, оренда офісів. Оренда будинків. Управління нерухомістю. Реєстрація орендарів. Релокаційні послуги.
Серпень, 2013

Нещодавні статті

Teren Plus 1996-2019

×

Швидкий зв'язок

Додатково

×

Дякую!
Ваша заявка відправлена.

Сталася помилка під час створення заявки