Довгострокова оренда
Додати для порівняння
Швидкий зв'язок
×

Показувати ціну в UAH

Статті про нерухомість
13.05.2019

Основні фактори зростання цін на нерухомість в Україні

Державна служба статистики зафіксувала зростання цін на нерухомість на первинному ринку житла України за підсумками 2018-го року.

За даними статистичного відомства України, ціни на первинному ринку житла в Україні у 2018-му році зросли на 0,7% у порівнянні з цифрами за 2017-й рік. Щодо вторинного ринку нерухомості в Україні, то там ціни зросли всього на 0,5% у порівнянні з цінами за 2017-й рік.

Найбільше у 2018-му на первинному ринку подорожчали однокімнатні квартири. За даними Держстату, за рік їхня середня вартість зросла на 1,8% у порівнянні з 2017-м роком.

Подорожчали у новобудовах й трикімнатні квартири – на 1,7%. Водночас двокімнатні квартири на ринку первинного житла в Україні за рік подешевшали на 0,9%.

Ситуація на вторинному ринку нерухомості є менш стабільною. У 2018-му році найбільше зросли в ціні двокімнатні квартири – на 2,7%, трикімнатні – на 1,2%, а однокімнатні навпаки на 4% подешевшали.

За даними Держстату, впродовж перших 9 місяців минулого року саме Київська та Львівська області стали лідерами за обсягами введеного в експлуатацію житла.

Як свідчать дані порталу нерухомості ЛУН.ua, ціна квадратного метра у новобудовах столиці за 12 місяців 2018 року показувала незначні коливання. Так, у першому півріччі 2018-го року середня ціна за квадратний метр демонструвала стабільне зростання – від 780 до 860 доларів. Різкий спад цін на житло в новобудовах Києва спостерігався у серпні 2018-го року – тоді середня вартість квадратного метра опустилась до позначки 820 доларів.

Станом на кінець року за купівлю житла у столичних новобудах доводилось віддати в середньому 840 доларів за квадратний метр. Через коливання курсу середня ціна у гривні впродовж останніх місяців 2018-го року показувала непритаманне їй падіння – від 23900 до 23000 гривень за квадрат.

В залежності від району середня ціна у новобудовах Києва може відрізнятись втричі.

Так, в елітному Печерському районі в центрі столиці середня вартість квадратного метра у новобудові становила майже 50 тисяч гривень. Натомість у Дарницькому та Деснянському районах квартиру у новобудові можна було придбати в середньому за ціною 18 тисяч гривень за квадрат.

Архітектор Тарас Годованець говорить, що дані від Держстату є однозначно заниженими. Як проектант багатьох житлових комплексів у Києві та Київській області фахівець зазначає, що коригування на ринку нерухомості України за 2018 рік було значно вищим.

Отже, є низка факторів, від яких залежать ціни на квадратні метри у новобудовах. Архітектор виділяє 3 основні:

  • підвищення вартості будівельних матеріалів – за його даними, у 2018-му році вона зросла в середньому на 15-35%;
  • за минулий рік також підвищилась вартість робочої сили – на 20-25%;
  • інфляція – за даними Держстату, середньорічна інфляція у 2018-му році знизилась до 10,9% у порівнянні з 14,4% у 2017-му році.

За словами архітектора, на цінах на квадратні метри також позначаться нові державні будівельні норми, зокрема ті, що стосуються проектування та реконструкції.

Наприклад, з 1 квітня 2019 року вступлять в дію нові ДБН про інклюзивність будівель, які передбачають, що нові об’єкти мають проектувати з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Вкінці 2018 почали діяти нові державні будівельні норми щодо щільності забудов та фасадної теплоізоляції.

За даними експерта, вже на початок нового будівельного сезону, який стартує навесні 2019-го року, деякі столичні забудовники заклали підвищення вартості квадратних метрів у своїх новобудовах на 20-25%.

Представник Асоціації фахівців з нерухомості Україні, ріелтор Едуард Бразас зазначив, що у 2019-му році на різкі зміни на ринку нерухомості України очікувати не варто.

Джерело:24tv.ua

Нещодавні статті

Teren Plus 1996-2023

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policyand Terms of Service apply.

×

Швидкий зв'язок

Додатково

×

Дякую!
Ваша заявка відправлена.

Сталася помилка під час створення заявки